V první části jsme se věnovali hlavně prezentaci technických parametrů obou přístrojů, v dnešním si přijímače postupně podrobně představíme včetně použitého uživatelského prostředí.
V první části jsme se věnovali hlavně prezentaci technických parametrů obou přístrojů, v dnešním si přijímače postupně podrobně představíme včetně použitého uživatelského prostředí.
Začneme s X 20, poté přejdeme k X20 Pro a následně si představíme uživatelské prostředí, které oba přístroje sdílí. Technické parametry obou boxů shrnula první část článku.
Ještě krátce k možnostem podporovaného audia. Aktuálně se uvádí, že přístroj podporuje downmix i HDMI Pass-Through pro následující formáty:
Jak jsme si již řekli v první části článku, po designové stránce se přístroj s označením Pro liší pouze lištou v barvě hliníku ve spodní části předního panelu, ve které je tlačítko Standby a dva USB porty.
Po stránce technické disponuje model Pro dvojnásobnou kapacitou paměti v konfiguraci 4 a 32 GB. Také má navíc oproti předchozímu modelu osazen audiočip ES 9038 PRO SABRE DAC a dva analogové XLR porty pro symetrické vedení audiosignálu (balanced audio) za účelem minimalizace rušivých vlivů.
Použity žebrované boky jako přídavný heatsink pro lepší odvádění tepla zevnitř přístroje.
Totožné vnitřní uspořádání jako u modelu X20. Navíc je zde větší sekundární deska s DAC čipem ES 9038 PRO (označeno 9038_V1.0), která zasahuje až k napájecímu zdroji pevných disků.
Uprostřed fotografie je procesor Realtek RTD1296DD umístěný v kovovém krytu, přes který je instalován heatsink přichycený šrouby. Při spodní hraně vlevo Wi-Fi/BT čip FN-Link, při levém dolním rohu heatsinku flash paměť od společnosti Samsung.
Oba přístroje sdílí stejné uživatelské prostředí – rozhraní. Model „Pro“ má navíc ještě přidanou sekci pro nastavení XLR výstupu.
Ukázky úvodního menu uživatelského rozhraní v čínské znakové sadě. My si tu ovšem z informačních důvodů představíme standardní plně anglickou verzi rozhraní.
Označení Media Center je zde maličko zavádějící, možná by bylo lepší změnit pořadí titulků, neboť jde spíše o správce souborů (file manager – druhý řádek obrazovky). Jako další mediacentrum mají oba přístroje nainstalováno ZDMC – Zidoo Media Center, což je jeden z mnoha forků KODI.
K souborům lze přistupovat dvěma způsoby: klasicky, přes souborového manažera, nebo přes hlavní devizu přístrojů X20 / X20 Pro, firemní software Poster Wall, zde ve vylepšené verzi 2.0. Software načte obsah zvoleného média či úložiště a vytvoří jeho grafickou podobu ve formě „plakátové zdi“, kterou lze mnoha způsoby upravovat a třídit.
Třídění probíhá podle několika okruhů kritérií, každé z nich je volitelné v sekci Filter. Film či epizoda seriálu má svoji kartu, doslova nabitou informacemi, kterou lze dle svých vlastních preferencí ještě upravovat – měnit plakáty i pozadí karty. Z této karty lze film spustit, pozastavit, nastavit titulky či jazyk atd. Ukážeme si dále.
Zidoo Music je nastavitelný přehrávač hudebních souborů, nainstalovaný v obou přístrojích. Podpora SACD, DFF, DSF, FLAC, APE a Dolby Digital (AC3), Dolby TrueHD, DTS, DTS – X, DTS – HD Master Audio.
Podle textové informace společnosti Zidoo na webu je nově v prosincovém updatu přehrávač upgradován na verzi 3.0 a přibyla podpora Dolby Vision. Obrázky z tohoto upgradu zatím zveřejněny nebyly, proto si zatím představíme zmíněnou verzi 2.0.
A nyní nastavení samotného přístroje, opět shodné pro oba, model „Pro“ má přidánu sekci pro obsluhu a nastavení DAC čipu a XLR výstupu.
Poznámka: druhá a třetí položka pouze u modelu Pro
Veškerý materiál © 2018 Zidoo Technology Co., Ltd
Příznivec a znalec IPTV technologie.
Internet Info Lupa.cz (www.lupa.cz)
Server o českém Internetu. ISSN 1213-0702
Copyright © 1998 – 2019 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.