Hlavní navigace

Názor k článku Co pomůže digitálnímu rozhlasu k větší oblíbenosti? Propagace populární formou od anonym - Propagace DAB v ČR prakticky neexistuje a nikdo...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 14. 11. 2013 19:57

  bez přezdívky

  Propagace DAB v ČR prakticky neexistuje a nikdo ji neprovádí. V podstatě se divím, že to poslouchá tolik lidí, co to údajně poslouchá.
  Když nastala revoluce a začaly u nás vysílat soukromé rozhlasové stanice. Rozdávaly stovky samolepek na auto. Vím, že první, jsem na něm měl, samolepku Radia KISS, potom velice dlouho samolepku Radia BEAT. Do dnes mi leží v šupleti asi 50 samolepek RADIA 1, kteří tedy opravdu nešetřili, stačila by mi bývala jen 1. Mám doma ještě jednu samolepku GAMA Rádia a před chvílí jsem hledaje něco úplně jiného, našel čirou náhodou, 2 samolepky Radia KISS. Do dnes jsem neviděl jednu jedinou samolepku s označením DAB. Na konec jsem si je vyrobil sám. Vzal jsem samolepku ČRo Radio Wave a samolepku GAMA rádia, vzal jsem DYMO popisovač a vyťukal u ČRo Radia Wave znaky DAB a u GAMA Rádia znaky DAB+. Takto upravené samolepky jsem po té nalepil na svůj automobil. Nechápu proč stanice vysílající v DAB/DAB+ toto vysílání nepropagují. A nemají označení DAB na samolepkách.
  Mimo samolepek, které rozdávají všechny stanice zdarma, jen za dopis. Lze snad u každé stanice získat tričko, většinou účastí v nějaké soutěži apod. Měl jsem tričko RCL. Do dnes mám a velice často nosím, tričko Radia BEAT. Nesetkal jsem se s tím, že by někdo nabízel tričko s nápisem DAB /DAB+. Až jednoho dne, zjistím, nedostatek trik ve skříni, nechám si ho vyrobit sám. Na internetu se dají najít stovky firem, co natisknou na tričko, cokoli, co se jim pošle v jpg. Zvažuji tedy zcela vážně, že si z internetu, ze stránek stanic, které jsou v multiplexu TELEKO, stáhnu jejich loga, k nim přidám stejným způsobem opatřené loga DAB / DAB+, z toho všeho vytvořím jakousi koláž a to pošlu nějaké firmě, co provádí potisky na trička, s tím ať mi to tedy na tričko, vytisknou.
  Navštívil jsem jednu známou, která je keramička a zajistil si u ní aby mi vytočila hrnek na kafe a ten opatřila logem DAB.
  Již několik let sbíráme v práci, různé zábavné momentky, během roku, různých komických a zajímavých situaci. A z toho pak necháváme, pro všechny zaměstnance, vyrobit kalendář. Právě dnes tam rozdávali ten, na rok 2014. Teleko by mohlo např. použít fotky svých vysílačů pro DAB a podobný kalendář třeba přibalovat každému, kdo si koupí přijímač v jejich e-shopu.
  Když si vezmu, jak obrovské množství, všelijakých předmětů, od všelijakých firem, mi chodí během roku na stůl. Od propisovacích tužek, otvíráků na pivo, kapesních nožů, kalendářů, stěrek na omrzlé sklo auta, deštníků, utěrek, hodin na stůl, pracovních notýsků atd. atd. Ale DAB jsem ještě ani 1x neviděl.
  Jednou jsem za účast, v nějaké soutěži na ČRo Sever, dostal nádhernou koženou ledvinku, měla správnou velikost a správný počet kapes a bylo na ní zlatým písmem napsáno, Český rozhlas Sever a nosil jsem jí dlouho.
  Kde je tedy propagace DAB ? Prostě neexistuje.
  Ale když někdo chce podnikat s vysílači v DAB, měl by se takovou propagací asi zabývat, ne ?
  Když někdo chce prodat reklamu, své stanice, která vysílá v DAB, měl by se přece takovou propagací také zabývat. Tedy měl by umět, když jedná s tím nebo tím úřadem, či zadavatelem reklamy a vůbec s kýmkoli, třeba serverem Digi Zone, který o nich píše, jako pozornost, darovat minimálně, alespoň tu propisovací tužku s logem DAB.
  Ale, kde nic, tam nic.
  Veškerá propagace, prostě veškerá, žádná. Nulová. Jediné, co ČRo udělal a co lze pochválit, byl Den otevřených dveří, kde předváděl přijímače pro DAB.
  Znělky. Katastrofa. ČRo Jazz HD praví, že vysílá v digitálních sítí a lze si je naladit na internetu.
  Prosím vás, vy už jste někdy někoho viděli něco LADIT na internetu ? Ladí se FM, ladí se III.Band nebo L-Band, ale ony se ladí rozhlasové stanice na internetu ? To jsem tedy opravdu nevěděl. Já si tedy myslel, že se tam po většinou kliká a to na nějaké tlačítko PLAY apod.. Tedy ladit na internetu… Hm… No, když si to v ČRo myslí… A co jsou to ty DIGITÁLNÍ SÍTĚ ? Můžete mi to někdo objasnit ? Já vím, že je třeba síť vysílačů multiplexu jedna DVB-T, to vím. Ale digitální síť, to tedy vážně nevím, co to mám ladit ?
  ČRo Wave, to říká ještě hůře. Naladíte nás v digitálních sítí, v DVB-T, na satelitu a naladíte nás na internetu. Tedy opět ono neznámé internetové ladění. A mimo nějakých digitální sítích, což nevíme, co je, se tedy dozvíme, že jsou v DVB-T a pak , že jsou na satelitu. Asi neumí říci DVB-S, tak musí říkat satelit. Tak jsou asi na měsíci ? Já nevím. Třeba jsou to mimozemšťané. A oni jsou také v DVB-C. Ovšem to už asi nemá nikoho zajímat.
  Nebylo by pro Boha, živého jednodušší, když by ČRo používal prostě velice jednoduchou větičku :
  ,,Naladíte nás v DVB a DAB."
  ?
  Asi bylo, že. A už je vuřt, že DVB je DVB-T a DVB-T2 a DVB-S a DVB-S2 a DVB-C. A že DAB je DAB v III.Bandu a DAB v L-Bandu a je DAB+ v III.Bandu a DAB+ v L-Bandu.
  Prostě : ,,Naladíte nás v DVB a DAB. A tečka. Jasné srozumitelné a jednoduché.
  Zdá se tedy, že v ČRo vůbec neví o čem mluví, na tož aby to propagovali. Prostě nejsme Němci.
  Tam je to jednoduché. ROCK ANTENNE se hlásí jako RADIO v DAB ještě to ve znělce odhláskují. DéÁBé. Aby bylo jasno. A to, že jsou na netu a v DVB-S, tím se nezabývají. Tam je přece automaticky každý, tak, co by to říkali. Oni říkají. My jsme v DéÁBé. Taky tečka. Tentokrát ta německá.
  Rok 2023. Poslouchal jsem ČRo Radio Wave, pod tím běžela reklama na web ČRo a 2023.
  Zapnul jsem tedy počítač, připojil jsem ho na internet a navštívil na web ČRo. Hledal jsem nějakou diskuzi. A těšil se, že si pokecám s čtenáři webo ČRo o DAB. Nic takového jsem tam nenašel, tak jsem se zase odpojil a dále se webem ČRo nehodlám zabývat.
  Prostě.
  V ČR NIKDO, PROPAGACI DAB neprovádí.
  / Mimo snad serveru DIGI ZONE, kde se o DAB pravidelně píše./