Hlavní navigace

Názor k článku Co nám dala a vzala televizní krize? Její následky pociťujeme dodnes od anonym - Autor na svém profilu uvádí jako datum narození...

  • 29. 12. 2020 9:08

    bez přezdívky

    Autor na svém profilu uvádí jako datum narození XX. století. Tak by si na televizní krizi mohl trochu pamatovat. A pokud ne, lze snadno vyhledat objektivnější popis tehdejších událostí, než jsou sebestředné vzpomínky Bobošíkové. Takhle to vypadá, jako by ona měla být hlavní postavou. Nebyla, byla jen ženou na špinavou práci. A těch pár lidí, které do Bobovize zlanařila, se posléze ukázali být celkem bezvýznamní. Autor však zcela pomíjí druhou stranu tehdejšího konfliktu (nakonec vítěznou). Někteří z tehdejších aktérů mají přitom stále možnost ČT reálně ovlivňovat, nejen okopávat kotníky.
    Z dnešního pohledu je až úsměvné, že spouštěčem konfliktu bylo pouhé podezření. že Rada ČT zvolila Hodače ředitelem na základě politického zadání. Po 20 letech se lidé nově zvoleni do Rady nijak netají tím, že zadání dostali. A prezident je veřejně vyzývá ke zteči. To bude asi nějaká veřejnoprávnost, kterou se jezdí učit do Číny. Vstupujeme do volebního roku a ČT je (zatím) jediná z velkých televizí, kterou si politici nemohou koupit. Proto nejspíš ten zájem.

    29. 12. 2020, 09:10 editováno autorem komentáře