Hlavní navigace

Názor k článku Co nám dala a vzala televizní krize? Její následky pociťujeme dodnes od anonym - Ale Mlho! Já psal o roční předplatní jízdence,...

 • 29. 12. 2020 19:09

  bez přezdívky

  Ale Mlho! Já psal o roční předplatní jízdence, opravdu napřed čtete a nepouštějte se zbrkle do diskuze.
  S tím benzínem pak bavíte, protože jestli jste to nezjistil, tak máme rok 2020 a ne rok 2019, takže já aktuálně kupuji u ONO benzín za 25,90 Kč za litr a co se letmo dívám na ceny jinde, tak jsou kolem 27,50 Kč za litr, tj. méně než v roce 2000, jinak průměr si snadno najdete, stejně jako fakt, že se cena za 20 let takřka nezměnila. Skutečně nevím, co se tady snažíte dokázat, protože zatím jenom dokazujete, že jste zcela mimo a neumíte ani přepsat údaje, jenž vám stát servíruje jak na stříbrném podnosu...

  "Moje" nesmysly jsou z oficiálních údajů ČSÚ: https://www.czso.cz/csu/czso/vyvoj-prumernych-cen-vybranych-potravin (stačí si nastavit od roku 2010, aby se jednalo o vámi uváděných 10 let zpátky) a jak to tak vypadá, tak reálné nesmysly zde píšete jenom vy a opět jste se ještě neprobudil a žijete kdesi o rok zpět.

  Vámi uváděné údaje pak mají nulovou vypovídající hodnotu, protože celou dobu je řeč o základních potřebách, a ne že sem vylepíte odkaz na spotřebu cigaret a alkoholických nápojů (i když lze pochopit, že to třeba pro vás základní potřeba je).

  ČT na zvýšení mezd nemusí nikde brát, protože je ani nemusí zvyšovat. Jestli vám - opět - něco uniklo, tak na KH mají finanční ohodnocení velmi nadstandardní už dnes, takže v žádném případě není důvod k navyšování.