Hlavní navigace

Názor k článku Co nám dala a vzala televizní krize? Její následky pociťujeme dodnes od anonym - Zbytečnou debatu zde vedete jenom vy, protože koncesionářské...

 • 30. 12. 2020 7:32

  bez přezdívky

  Zbytečnou debatu zde vedete jenom vy, protože koncesionářské poplatky se zvedat nebudou, a to ani, i když si to vehementně přejete :-)))

  Kdo, kdy a kde ten údajný průzkum o tom, že lidem nevadí navýšení koncesionářských poplatků, dělal? Asi mně něco uniklo, nicméně výsledky takových průzkumů jsou prakticky vždy poplatné zadavateli. Opravdu neznám nikoho, kdo by chtěl dobrovolně za něco platit víc, než kolik platí teď. Navíc tedy při zdražení koncesionářských poplatků nedostane koncesionář nic navíc, služba bude stále stejná. Akceptovat by šlo jedině to, pokud by se naplnila dřívější vize, že se bude platit 150 Kč měsíčně s tím, že z ČT zmizí všechny reklamy (možná takto nějak se průzkum dělal). Zcela jistě ale ne, že jen tak zaplatím víc a dostanu to stejné, co dostávám teď.

  Asi služeb DPP nevyužíváte (nebo ne moc často), ale vězte, že spousta lidí jezdí veřejnou dopravou opakovaně, takže ony 4 Kč si znásobte počtem jízd. A samozřejmě i počtem členů domácnosti (nebo aspoň části členů), protože bývá obvyklé, že z jedné domácnosti využívá veřejnou dopravu víc lidí.

  Jestli se dožiji důchodu nebo ne je moje věc a vaše zbytečná starost, nicméně nikdo nic důchodcům nezávidí a ať si klidně užívají zaslouženého odpočinku. Co ovšem vadí je, že se posíá nějaké "všimné-rouškovné", které nemá naprosto žádné logické zdůvodnění a jedná se čistě o předvolební úplatky a populismus, což bohužel bude muset zaplatit každý daňový poplatník.