Hlavní navigace

Názor k článku Že už bylo všechno vynalezeno? Elon Musk je důkazem, že to není pravda od * - A cože to ten Musk vlastně vynalezl? Alespoň...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 11. 2015 12:49

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  A cože to ten Musk vlastně vynalezl? Alespoň jedinou věc, prosím.

  Šikovný obchodník, manipulátor, lobista? To a no. Ale ne vynálezce.

  Ačkoli manipulátor to vlastně ani 2x šikovný není, to jen novináři mají tak slabé znalosti, že je lze opít i rohlíkem. Třebas s tou cenou za vynášení nákladu je demagogie v tom, že do toho je zamíchán nehorázně drahý SS. Již v době jeho provozu se udávalo, že vynesení SS stojí cca 3-5x více u kg člověka a 10-20x více u mrtvého nákladu, nežli u klasické rakety. To je jako tvrdit, že mám superúsporné auto, protože jeho provoz stojí oproti autobusu 1/10.

  A když už jsme u raket, tak mě na Muskovi vadí ne že vynalézá a podniká, ale to že nic nevynalézá. Jen recykluje proncipy, které byly v provozu už před 60-ti lety. Ano, s lepšími materiály, elektronikou atd, ale ty lepší materiály a elektroniku vynalezli jiní...
  Vývoj ať dělá někdo jiný. Za peníze daňového poplatníka, jak jinak. On bude mezitím brát dotace na výrobu a prodej elektromobilů a jinými vynalezených akumulátorů. Čímž zbude méně peněz pro ty, co něco skutečně vynalézají.

  Ále co, ono to asi patří ke kšeftu, oblbnout ovce, že jsem vynálezce. Navíc ani tohle nevynalezl Musk, ba ani to neproslavil jako Jobs, ale starý Goebels (viz. zázračné zbraně z rukou Vůdce).