Hlavní navigace

Názor k článku Contactel: Bez kontaktu od Filip - Milý Václave (pokud je to Tvé pravé jméno)! Plně...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2001 4:48

  Filip (neregistrovaný)
  Milý Václave (pokud je to Tvé pravé jméno)!
  Plně souhlasím s Tvým názorem na pracovní náplň pracovníka helpdesku respektive s tím, že tento člověk nemůže znát vše a je tu spíše pro první kontakt se zákazníkem. Přesto bych Ti rád oponoval na kvalitu jejich práce, tedy toho konkrétního co tito lidé mají dělat. Já sám osobně jsem od začátku října 4x telefonoval na helpdesk se čtyřmi různými problémy či dotazy. Bylo mi slíbeno, že mi někdo zavolá zpět, leč to se nikdy nestalo a pravděpodobně již nestane. Pokaždé si někdo s jistě milým úsměvem vzal na mne telefonický kontakt, ale TO BYLO VŠE. Nemám pocit, že bych nějak znepříjemňoval život dezinformacemi, pouze jsem měl KONKRÉTNÍ dotaz na např. slevové akce CTT v rámci Invexu. Velmi mne překvapilo, že ten onen anonymní chudák, který dle Tvých slov nemůže vědět vše, NEVĚDĚL tak zásadní věc, že v rámci Invexu CTT vůbec nějaké slevy poskytuje. Přitom na webu CTT je odkaz jak Brno.
  Tvrdíš, že tito pracovníci mají předávat informaci dalším technikům. Budiž, je to jejich práce. Ale opět z mé vlastní zkušenosti mohu tvrdit, že se to sice děje, ale s obrovskými chybami. Příklad z poslední doby?? Pro nějakého člověka jsem převáděl doménu na nameservery CTT klasickou objednávkovou cestou. Potud OK. Problém je v tom, že onen člověk má bezdrát od CTT s vlastním serverem, na kterém přijímá poštu. Volal jsem tedy pro jistotu na helpdesk s tím, že je potřeba MX záznam udělat skutečně přesně tak, jak je to doposud (doména ještě nebyla na CTT převedena, takže šlo jednoduše zjistit o co mi jde). Již z minula jsem věděl, že technik u nameserveru to prostě sám od sebe na můj telefonát neudělá a že to musí prolézt systémem CTT, aby to udělal jako požadavek. Slečna na helpdesku samozřejmě nevěděla která bije. To mi nevadilo a snažil jsem se jí DIKTOVAT přesně to, co jsem chtěl aby se dostalo k technikovi. Stačilo JEN PSÁT. Za několik hodin mi volal zmatený technik, který vůbec nevěděl co má dělat a ptal se mne, proč chci změnit MX záznam Contactelu dle nějaké domény. Jaký k tomu mám důvod. Nechal jsem si přečíst tu kamennost, která se k němu dostala a pak jsme se oba zasmáli po vyjasnění situace. On možná z povinnosti, já ze zoufalství.
  Předpokládám, že jsi někdo z vedení helpdesku. Pokud ano, prosím zařiď pro tyto pracovníky doškolovací kurs v DIKTÁTECH. Myslím, že jakákoli základní škola Vám ráda poskytne prostory a pedagogy k této akci. A to nebudu komentovat ty čtyři telefonáty, které se nikdy neuskutečnily.
  Co se týká problematiky článku pak je paradoxní, že zrovna v době problému získal CTT certifikát řízení kvality ISO 9001. Jediná změna - ještě více papírování než doposud s množstvím dalších zbytečných podpisů. Ovšem aby někdo informoval především Vaše partnery o chystaných změnách, to bohužel ne. Většinou se to dozvěděli až od zmatených zákazníků, kteří samozřejmě volali do nejbližšího bývalého Cesnet uzlu, který jim původně tuto službu zprovoznil. Bohužel se někdy i stávalo, že zákazníkův hněv se obrátil i proti těmto lidem, kteří za nic nemohli díky neinformovanosti a nemožnosti technicky s tím něco dělat. Všechno se řídí centrálně z Prahy. V některých případech to mohlo mít pro tyto lidi ošklivé následky, protože tito zákazníci mohli přerušit i ostatní obchodní aktivity s těmito subjekty, většinou partnery Contactelu. A to už jsou reálné obchodní ztráty nehledě na spoustu zbytečných telefonátů zákazníkům, které nikdo nezaplatí....
  Nečekám od Tebe žádnou reakci, protože výše uvedené skutečnosti jsou neomluvitelné, ale popisují několik konkrétních případů. Ani o ni nestojím.