Hlavní navigace

Názor k článku Český rozhlas chce digitálně vysílat v L-bandu, ale ne dlouhodobě od Pevy - Anketa pod článkem je dost zavádějící. Vůbec nezohledňuje...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 20. 8. 2009 15:22

    Pevy
    Anketa pod článkem je dost zavádějící. Vůbec nezohledňuje obsah případného digitálního vysílání. Takže moje (podmíněná) odpověď je asi taková: Přijímač pro L-band zatím nevlastním, neboť nevím, k čemu by mi (nyní) byl dobrý (ještě cca před měsícem jsem třeba nevlastnil ani přijímač DVB-T, neboť v mé lokalitě by mi tehdy byl naprosto k ničemu). Pořídil bych si takový přijímač v budoucnu ? To by velmi silně záleželo na programové nabídce onoho digitálního vysílání. Pokud by tam vysílal jen ČRo (stejné stanice, jako má v DVB-T a DVB-S), různé Blaníky, Impulsy, Frekvence 1, Evropy 2, Heye, Kissy atd., odpovídám, že nemám vůbec o tuto technologii zájem. Pokud by ovšem v mé lokalitě (díky této technologii) bylo dostupné např. Country rádio nebo rádio Beat, potom odpovídám zcela odlišně - ANO, V TOM PŘÍPADĚ BYCH SI POŘÍDIL ZAŘÍZENÍ PRO PŘÍJEM ZCELA JISTĚ I ZA VYŠŠÍ (ale nepřemrštěnou :-) CENU.
    Mimochodem, pokud hodlá ČRo využívat DVB-T v delším časovém horizontu, měl by opravdu zvážit, zda v jednotlivých regionech nezařadit do multiplexu 1 též své regionální stanice.