Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku ČT dnes zahájila vysílání z rekonstruovaného studia od anonym - Projekční monitor nebude mít zpravidla takový kontrast jako...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 2. 2016 18:20

  bez přezdívky

  Projekční monitor nebude mít zpravidla takový kontrast jako LCD panel, pakozlik má pravdu. Snad se podaří trochu kontrast na projekčním panelu zvýšit.

 • 1. 2. 2016 22:52

  bez přezdívky

  Tohle není žádná novinka a vlastně nechápu, proč to pořád někdo zkouší znova a znova. Počasí z reálné obrazovky už zkoušeli vysílat při přechodu na minulé studio ČT24 a za nic to nestálo. Takže to po "pozitivním" ohlasu diváků zase rychle stáhli. Kromě malého kontrastu nastupuje i deformace daná projekcí, takže popisky jsou v tomto případě směrem zleva doprava hůř čitelné. Ostrava má smůlu :-) Kontrast byl dneska velice mizerný, jas plochy byl odhadem tak 50% normálu a černá šla do šediva. Jas by měl jít zlepšit (a na Nově to mají nastavené líp...), ale nechápu, proč to není správně hned od začátku. Tohle snad každý vidí a kdo to nevidí, tak má na odbavení osciloskop. Obrazovka na pozadí jako dekorace je OK, ale jako hlavní zdroj informací bude vždycky horší než klíčování - kvůli hloubce ostrosti kamery - buď je ostrý moderátor nebo obrazovka kus za ním, nemožnosti mapovat pixely 1:1 a omezení rozsahu jasu. U klíčování tak po vybl*bnutí se počasí zase skončí. I Nova používá obrazovku na pozadí jen jako dekoraci a data dává přes obraz jako overlay. Není to zázrak, ale zjevně vědí, proč to udělali.