Hlavní navigace

Názor k článku ČTÚ opět naděloval Radimu Pařízkovi: osm nových vysílačů pro Regionální síť 7 od anonym - Nezbývá mě nic jiného než reagovat na tuto...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 11. 2013 20:04

  bez přezdívky

  Nezbývá mě nic jiného než reagovat na tuto část článku která je důkazem neznalosti České republiky a nebo projevem diskriminace jedné země České republiky.

  „Tři nové vysílače spustí Regionální síť 7 také na Moravě. Zlínský kraj dokryje vysílač Lysá hora na kanálu 47, u něhož ČTÚ stanovil maximální výkon na 251 W. O něco větší výkon, 316 W, bude mít dokrývač Bruntál – Čas na kanálu 38. Nejsilnější moravský dokrývač spustí operátor v Jeseníku, z lokality Vápenná bude vysílat na kanálu 38 výkonem 1 kW. Tři nové vysílače spustí Regionální síť 7 také na Moravě. Zlínský kraj dokryje vysílač Lysá hora na kanálu 47, u něhož ČTÚ stanovil maximální výkon na 251 W. O něco větší výkon, 316 W, bude mít dokrývač Bruntál – Čas na kanálu 38. Nejsilnější moravský dokrývač spustí operátor v Jeseníku, z lokality Vápenná bude vysílat na kanálu 38 výkonem 1 kW.“

  Správně mělo být „nové vysílače spustí Regionální síť 7 také na Moravě a ve Slezsku“.
  Dále ne „Nejsilnější moravský dokrývač spustí operátor v Jeseníku, z lokality Vápenná bude vysílat na kanálu 38 výkonem 1 kW.“ Ale snad „Nejsilnější slezský dokrývač spustí operátor v Jeseníku, ……..“.
  Jeseník a obec Vápenná se nenachází na Moravě ale ve Slezsku. I u toho Bruntálu je nesprávně uvedeno, že na Moravě protože Bruntál se rozkládá na obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska, přičemž zástavba původního Bruntálu leží ve Slezsku. Bruntál leží současně na Moravě i ve Slezsku a tím pádem je moravskoslezský.
  Takže jen na Moravě bude nově spuštěn pouze vysílač Lysá hora na kanálu 47, který je u Vsetína a bude dokrývat Zlínský kraj.