Hlavní navigace

Názor k článku Čtvrtý velký operátor nebude. Klíčové pásmo 700 MHz si v aukci rozdělili stávající hráči od zabanovanyjehovista - Argumentační faul. S věřícími diskuze sranda není, protože je...

 • 18. 11. 2020 12:27

  zabanovanyjehovista

  Argumentační faul.

  S věřícími diskuze sranda není, protože je to jak mluvit do zdi, mají svou víru a selektivně si vybírají, co se jim hodí a diskutují o něčem jiném, než je v příspěvku.

  Jak souvisi cislo 8 miliard lidi s funkcnosti starlinku? Drtiva vetsina lidi bydli ve mestech a je pripojena pres(nejaky) drat. Pri cene 100$/mesic bych rekl, ze treba v CR muze byt starlink resenim tak pro 10000 klientu(patrim mezi ne). Na orbite ma byt 12 tisic satelitu do zemepisne sirky 55°(?), coz znamena, ze primo nad CR budou vzdy asi tak 3 satelity. Kapacita jednoho satelitu je udajne 20 Gbps, coz znamena 2 Mbity na klienta. S agreagaci 1:100 to je 200 MBit.
  A ted ekonomicka stranka... Kdyz tech 10000 lidi v CR bude platit $100/mesic, tak to dela $12M/rok. Nevim, kolik presne stoji SpaceX jedna druzice, ale vzhledem k jejich financnim moznostem to nemuze byt vic jak $2M/druzici vcetne vyneseni(vynasi najednou vzdy 60 druzic). I kdyz budu brat v potaz, ze druzice stravi vetsinu casu nad oceanem, porad mi to vychazi jako celkem rozumny byznys s extremne kratkou navratnosti.