Hlavní navigace

Názor k článku DAB je mrtvý, potvrdila Itálie a Dánsko. Země přecházejí na technologii DAB+ od anonym - Daleko zbytečnější bylo DVB-T. O tom by se...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 10. 2013 6:10

    bez přezdívky

    Daleko zbytečnější bylo DVB-T. O tom by se dalo říci, že je k ničemu a že ho nikdo na nic nepotřeboval. Těm kdo koukali, tak maximálně 2x do týdne na Novu, tak těm stačil ten analog, co tam byl a ti, co chtěli více zajímavějších stanic, tak ti už měli minimálně deset let nějaký satelitní přijímač nebo kabelovku. Takže DVB-T bylo zcela jednoznačně pro nikoho a o ničem. Přesto se zavedlo a propagovalo za statní peníze.

    U DAB/DAB+ je trochu jiná situace. FM je nevyhovující už takových dobrých 15 let. Lidi, co si chtějí poslechnout solidní rozhlasové vysílání tak museli používat opět buď satelitní příjem nebo později internet. Na FM snad mimo Vltavy v podstatě k poslechu nic nebylo. Jen kolotoče reklamy obalené nějakými obtížně defnovatelnými skřeky.

    Ovšem stejně jako DVB-T přišlo ,,shora" tedy z EU, tak i DAB+ přichází z EU, takže on zase ten stát jako takový, jako ĆR, si moc vybírat nemůže. Ostatně ta naše trdla udělala pro oddálení maximum. Tedy zatím co Dánsko vypne FM 2019, Norsko 2017, Němoceko zvažuje 2020, UK zvažuje 2015 atd. Tak ČR si samozřejmě odsouhlasilo 2025. Takže se myslím, že pro tu taškařici zvanou FM udělali více, nežli je zdrávo.