Hlavní navigace

Názor k článku DAB je mrtvý, potvrdila Itálie a Dánsko. Země přecházejí na technologii DAB+ od anonym - No tak to dotáhli tady v DVB-T asi...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 10. 2013 14:59

    bez přezdívky

    No tak to dotáhli tady v DVB-T asi na 73 stanic nebo tak nějak. To už pitomá Astra v analogu v naprostém pravěku jich měla asi 64. No a v DVB-S to chce počítat na 4 tisíce nebo na 10 tisíc ? Na víc je otázka jestli tehdy ten jeden kanál nebyl kvalitnější nežli dnes rozmělněných 5 klonů. Tedy mám na mysli ty taškařice jako stará Nova a dnes místo ní Nova, Nova Cinema, Fanda, Smíchov ,Telka a koukat se z toho nechá tak na Nova Cinema. No a u Prima zase Prima a Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom a použitelný je z toho zase jen prima Zoom. Čili jinak prostě jen zmnohonásobení reklamy a více už nic.

    No, ale jinak samozřejmě. I to DAB+ smrdí parádním průserem. Vzhledem k tomu jak tady doprasili FM. Kdy jeden vysílač E2 ruší jiný vysílač E2 apod. Jak se jim podařilo zcela neuvěřitelně doprasit DVB-T kdy jeden kanál ruší sám sebe. Jiný má malý vůkon aby něco nerušil atd. atd. Tak samozřejmě lze velice oprávněně předpokládat, že doprasí i DAB+. Tedy někdy v roce 2011, ale asi se mi to nepodaří dohledat, tu na DZ byl článek, kde jsou ty kanály určené pro DAB v III.Bandu toho celoplošného muxu a samozřejmě na podobných je vysíláno v Německu. A samozřejmě v Praze dnes dokáží chytit jak Bavorsko tak Sasko a samozřejmě při inverzi apod. jim to ten celoplošný zaruší a bude po rádiovém příjmu. A samozřejmě když se rušilo TV někde v analogu nebo se rušilo FM, dá se to vždy nějak odladit. Ale jak se začne rušit DVB-T je to kolaps a nejde pak ani jedno ani druhé. A to samé bude v DAB+. Takže prostě, když to udělají hloupě a lze očekávat, že ano. Tak pak taky neuslyší nikdo nic, stejně jako není vidět nic v DVB-T, když to radostně pouští do sebe.