Hlavní navigace

Názor k článku Rádia v době digitální? Využívejme dostupné technologie na maximum od anonym - "Často se skloňuje všemi pády, že jsou přijímače...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 4. 2019 14:40

    bez přezdívky

    "Často se skloňuje všemi pády, že jsou přijímače pro digitální rozhlasové vysílání drahé. Jak toto tvrzení obstojí ve srovnání s tím, že velká část domácností bude muset v nadcházejícím roce bez mrknutí oka doplnit své televizory o nový DVB-T2 set-top box, nebo rovnou koupit televizi novou?"

    Analogie s televizní digitalizací neobstojí na první, druhý ani třetí pohled. Většina lidí má doma 1-2 televize. Rádio se nachází v kuchyni, v obýváku, v dětském pokoji, v ložnici, někdy i v koupelně. To nelze srovnávat a neobstojí ani argument, že lidé daleko více utratí za mobily.

    Navíc, kdykoliv jdu do elektra, vidím zajímavé rádiopřijímače, pokaždé jim ale něco chybí. Většina má pouze FM případně CD, tudíž DAB není ze strany kupujících vůbec žádaný nebo jej obchodníci nejsou schopni prodávat za rozumnou cenu. Pokud má rádio i DAB, je minimálně 2x dražší než srovnatelný model bez DABu. A nedejbože kombinace FM+DAB+netradio+CD. To si koupí jen ten, kdo neví co s penězi.