Hlavní navigace

Názor k článku Rádia v době digitální? Využívejme dostupné technologie na maximum od Pamětník - Sice nemohu argumentovat tím, že nové rádio si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 4. 2019 17:06

    Pamětník

    Sice nemohu argumentovat tím, že nové rádio si kupují i mladí, ale ono jde i o jiné aspekty. Pokud budou mobilní data drahá, tak asi zbytečně nebude i mladý posluchač doma poslouchat rádiové "skřeky" z mobilu. Mobily jsou tady zejména proto, že umožňují mobilitu, přístup k datům a ne kvalitní zvuk, nebo dokonce obraz.

    DAB+ rádia jsou sice zatím dražší, ale přece jen už poskytují jiné služby než FM. Všechno se digitalizuje a vyvíjí. Stesky nad kvalitou zvuku z DABu odráží jen fakt, že zatím mají rozhlasové stanice v této normě slabou poslechovost a proto se zatím nevyplatí provozovat vysílání s vysokým datovým tokem. To se ale může všechno časem změnit. Možná, že opravdu malá, kapesní DAB+ rádia nebudou moci konkurovat mobilům, ale kvalitní domácí poslech, pokud nebude dávána přednost poslechu internetových rádií, mohou časem obstarat právě zdroje z DAB+.

    Další zásadní kroky se mohou udělat po politických rozhodnutích ze strany vlády a parlamentu. To už vyzkoušeli v cizině a když to jde tam, může to jít i u nás.