Hlavní navigace

Názor k článku Dabingové ceny představily letošní nominace, budoucnost soutěže ovlivní spor herců a studií od Jiří Macich ml. - Vzhledem k zarputilosti obou stran tzv. dabingové války,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 6. 2016 22:31

  Jiří Macich ml.

  Vzhledem k zarputilosti obou stran tzv. dabingové války, která dělá „civilní oběti“ z diváků, doufám, že se budou dohadovat natolik dlouho, že si rozhodující část diváctva zvykne na mnohem kvalitnější původní znění (případně s českými titulky).

  Ale asi je to je to jenom zbožné přání. Minimálně ještě na nějakou tu generaci, když poslouchám ty nářky, že Netflix nemá české titulky a Play Movies má jenom české titulky místo dabingu.

  Na druhou stranu se houfně stahují novinkové tituly kolikrát i bez titulků v původním znění. I do televizí už pronikají rychlé premiéry bez dabingu. No, uvidím(e), kterým směrem se to celé bude ubírat.

  PS: kdyby se zcela automaticky vysílalo s volitelnou původní zvukovou stopou a volitelnými českými titulky, téma dabing bych vůbec neřešil. Kdo chce, ať si ho klidně užívá. Bohužel přecházíme na nové příjmové technologie, ale bez využití jejich potenciálu ...