Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Další dětský kanál pro Česko a Slovensko: v prosinci odstartuje Megamax pro kluky od anonym - No nazdar. Oni na to vážně mají lidi...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 11. 2012 20:14

  bez přezdívky

  Dnes som si popoludní pri prepínaní kanálov okolo poludnia všimol, že všetky Discovery kanály hovorili po slovensky. teda s výnimkou ID ten zatiaľ ešte lokalizovaný nie je. Daj vedieť po tom ak sa ti to podarí s tým prekladom.

 • 18. 11. 2012 19:52

  buko1

  Slovenské preklady nielen pre Discovery robí jedna košická spoločnosť. Už dva mesiace čakám kedy mi pošlú skúšobný preklad, aby som sa aj ja zapojil.

 • 17. 11. 2012 18:59

  bez přezdívky

  Len daj na nich pozor nech majú nastavenú správnu zvukovú stopu, lebo sa naučia skôr rumunsky alebo maďarsky :) Ináč je hanba že deti slovenčinu počujú v rozprávkach len na RTVS, Markíza, Joj. Ani jeden detský kanál nemá slovenskú zvukovú stopu. Už aj na Discovery kanáloch je dosť často počuť slovenčinu. Neviem teraz či to robia z prevádzkových nákladov (možno slovenský dabing je cenovo výhodnejší), alebo si uvedomujú že vlastne vysielajú do dvoch krajín naraz a chcú uspokojiť obidva národy.

 • 17. 11. 2012 18:44

  buko1

  Plne lokalizovaný.... Ak bude tak lokalizovaný ako minimax, tak moje decká úplne zabudnú hovoriť po slovensky.....

  Jediné šťastie je, že decká pomaly prechádzajú na cartoon a boomerang, možno sa na nich konečne začne lepiť aj angličtina.

 • 16. 11. 2012 18:00

  Jack

  „Vysílání bude plně lokalizováno. Tento unikátní televizní program zaplní mezeru na zdejším audiovizuálním trhu zábavy pro chlapce ve věku 7 až 14 let, jimž přinese špičkové dobrodružné animované seriály z celého světa,”

  Dovolím si nesouhlasit. Říkal jsem to před rokem a říkám to znovu. Leč si to někteří nechtějí asi připustit, bohužel v případě tohoto kanálu není zas tolik o co stát. Myslím, že když se člověk podívá na provedení a vysílané pořady, je to na první pohled patrné. Pár "novinek" se tam najde, ale to je asi tak vše. Bohužel to je opět nedotažené, stejně jako jeho sesterské kanály. O jeho původu také pomlčím. Alespoň je vidět, jak moc jim na českých/slovenských divácích záleží, když to trvalo tak dlouho. O "plné lokalizaci" při maďarské lenosti a namyšlenosti silně pochybuji, ale rád se nechám překvapit.

  Čert to ale vem. Je tu spíše jiný problém. Megamax zbytečně zaplní trh dětských kanálů - přestože nemá prakticky co vysílat - a nepřímo ohrozí spuštění jakýchkoliv dalších stanic v budoucnu. O to víc je tato obava platná, když se k tomu přidá dětská ČT3 - která je o mnoho kvalitnějším projektem.

  Jinými slovy... Šance na to, že by u nás někdy odstartovala konečně lokalizovaná verze Cartoon Network, Boomerang, Disney Junior, Nick Jr. nebo Disney XD, se dramaticky sníží. Zvlášť v případě, že je nebude mít kdo šířit. UPC - jakožto největší poskytovatel - už asi těžko, když zařadí Megamax a ČT3. Při jejich politice budou považovat nějakých 7 dětských stanic za dostatečných. Nemluvě o faktu, že příští rok odstartuje Disney Channel v HD, takže 8. Bez UPC příjde provozovatel jakéhokoliv dalsího kanálu o značnou část diváků a příjmů a bude si start sakra rozmýšlet.

  A víte, co je na tom všem asi nejhorší? Že i kdyby tu vysílaly všechny zmíněné stanice, stejně tu ta "díra" na trhu bude. Bohužel ji ale většina provozovatelů a investorů nevidí. Potřebujeme SuperMax, ale osobně to moc nevidím. Resp. stálo by to hodně úsilí...

  Jinak být váma, tak si dávám pozor, co se bude dít s Animaxem a Minimaxem. Čekají je totiž změny...