Hlavní navigace

Názor k článku Další televizní eskapády: diváci si neví rady s obrazem a signálem od Pevy - Prima samozřejmě příznak vysílá (od fotbalového mistrovství v...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 1. 2009 18:37

    Pevy
    Prima samozřejmě příznak vysílá (od fotbalového mistrovství v červnu loňského roku), pořadů v tomto formátu je tam ale žalostně málo. U Public TV o tom ale dost silně pochybuju (o příznaku). Podle toho, co jsem tam doposud viděl (ze satelitu), si myslím, že mají 16:9 "natvrdo", protože způsob, jakým oni odbavují příspěvky, vyrobené ve formátu 4:3, to je opravdu velice tristní - v širokoúhlém formátu jsou černé pruhy vlevo a vpravo, přičemž logo je přes obraz i pravý černý pruh. Důsledek: Na TV 4:3 dostanete malý obrázek uprostřed obrazovky s černými pruhy nahoře, dole, vlevo i vpravo. Na úhlopříčce 72 cm to potom vypadá hůř, než běžný obraz na úhlopř. 55 cm.
    Velmi negativně musím "zhodnotit" i počínání ČT, pokud pořad, již jednou vyrobený širokoúhle, odbaví bez ostychu v módu 4:3. A pokud se tak stane u pořadu, který ČT sama v 16:9 vyrobila, je to přímo do nebe volající, bohužel.