Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Data retention se vrací, úřady by rády seznam Wi-fi hotspotů a chtějí vidět i za NAT od Zen - Radeji bych rozhodovani o ustavnosti ci neustavnosti nechal...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 10. 2012 12:09

  Zen (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Radeji bych rozhodovani o ustavnosti ci neustavnosti nechal na pravnicich specializovanych na ustavni pravo. IMHO je to problematika natolik slozita, ze i pravnik z jine oblasti si na ni muze snadno vylamat zuby. O laicich (kam se tez pocitam) se asi ani zminovat netreba, i kdyz ti se budou zase predhanet v nekompromisnich soudech - (ne)znalost navrhu je pro nektere z nich naprosto zanedbatelny detail.

 • 1. 10. 2012 11:20

  Luk (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Nový zákon o data retention je opět zcela zjevně protiústavní, a to podle mého názoru ještě více, než byl ten předchozí. Oproti tomu předchozímu totiž reálně rozšiřuje škálu případů, na které se data retention vztahuje, místo aby ji podstatně zúžil, jak požadoval Ústavní soud. "Proaktivní požadavky" jen potvrzují zvrácenou podstatu zákona, který by se měl co nejdřív dostat k ÚS, aby byl odstraněn. Už by bylo konečně na čase, aby si poslanci uvědomili, že takhle ohavné zákony do naší legislativy nepatří a když je budou schvalovat, nebudou mít (ty zákony) dlouhý život.