Hlavní navigace

Názor k článku Datové schránky časem přijdou o svůj front-end i o svůj identitní prostor od brk - Podle mě by hodně pomohlo, kdyby komunikace od...

 • 24. 8. 2020 16:57

  brk

  Podle mě by hodně pomohlo, kdyby komunikace od státní správy byla nějakým způsobem kategorizovaná a já si mohl nastavit, jak chci s danou kategorií nakládat.

  Např. přijde mi předvolání jako svědka od soudu/PČR. To je je věc, kdy mi je papír úplně k ničemu a chození na poštu pro doporučený dopis mě vyloženě obtěžuje.

  Nedávno skončil v exekucí vlástník okolní nemovitosti a jelikož byl spoluvlastník příjezdové cesty stejně jako já, tak mi přišla obálka s pruhem od exekutora, který mě informoval, že bude dražba. To je věc, kterou bych do datovky vyloženě chtěl. Co si asi pomyslí pošťačka, když mi dává dopis od exekutora.

  No a pak tu jsou dopisy třeba z katastru nemovitostí informující o zápisu vlastníka do katastru. To je kategorie, kdy ten papír vyloženě chci a jelikož pak nechci řešit nějaké potvrzování výtisků, tak datovou schránku ignoruji úplně.