Hlavní navigace

Názor k článku Datové schránky: je možnost odesílat zprávy generální plnou mocí i pro pověřené osoby? od lh - Ale jak píše přispěvatel nade mnou, delegování pravomocí...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 9. 2. 2017 8:59

    lh (neregistrovaný) 84.242.99.---

    Ale jak píše přispěvatel nade mnou, delegování pravomocí je věcí firmy. Takže ano, ta by si měla věc ohlídat a případně revidovat. Ale pro tuto delegaci není potřeba žádná plná moc, je na to zákon: "§ 166 pro zastupování právnické osoby zaměstnanci, členy nebo členy orgánu nezapsaného do obchodního rejstříku, v § 430 a 431 pro zastoupení podnikatele a v § 503 odst. 2 pro vedoucího odštěpného závodu"