Hlavní navigace

Názor k článku Datové schránky: je možnost odesílat zprávy generální plnou mocí i pro pověřené osoby? od Finist - Zde ale vůbec nejde o nějaké objednávky zboží...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 12. 2. 2017 0:14

    Finist (neregistrovaný) 185.51.248.---

    Zde ale vůbec nejde o nějaké objednávky zboží nebo služeb, ale pouze o jednání vůči OVM (úřadům), ničeho jiného se § 18 netýká. Jde o různá správní nebo soudní podání.
    Jinak souhlas s tím, že pověření se automatizovaně zpracovat nedá, případná omezení v certifikátu k tomu také neposlouží.
    Prostě tu musí být konkrétní plná moc nebo pověření pro někoho konkrétního (např. pro zaměstnance). Jinak může každá paní s přístupem k posílání zpráv z DS podat za svého zaměstnavatele (třeba banku, ČEZ nebo O2) jakýkoli návrh k soudu, k antimonopolnímu úřadu, k finančnímu úřadu apod., nebo brát tyto návrhy zpět, vzdát se odvolání...
    U posílání zpráv z DS žádný výběr (omezení v posílání) není a ani nemůže být. Proto je mi divné, že by tohle chtěl NS jen tak posvětit.