Hlavní navigace

Názor k článku Datové schránky: je možnost odesílat zprávy generální plnou mocí i pro pověřené osoby? od Finist - Podle mě to má oporu právě v tom...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 12. 2. 2017 10:17

    Finist (neregistrovaný) 185.51.248.---

    Podle mě to má oporu právě v tom § 18 odst. 2 a v důvodové zprávě, je to nutné pro fikci podpisu konkrétní přihlášené (oprávněné nebo pověřené) osoby, jako když se místo fikce skutečně podepíše. Koneckonců to MV ČR už dnes částečně dělá a tu identitu tam dává, byť jen v rovině oprávněná/pově­řená/admin/apli­kace. Stejně jako řada jiných věcí to je dáno provozním řádem ISDS.
    Pokud jde o tu spisovou službu, u té fikci nedovozuje ani NS, v § 18 odst. 2 se o aplikaci nic nepíše, což je logické, když by to měla být ve skutečnosti fikce té přihlášené osoby (ledaže je třeba "podpisu více z uvedených osob" - oprávněných (např. jednatelů), tam je nutné připojit podpis všech. U aplikace je fikce a priori vyloučena (přihlášenou osobu neznáme-není), a podání by proto mělo být elektronicky podepsáno.Tak to koncipovalo MV ČR.