Hlavní navigace

Názor k článku Datové schránky: je možnost odesílat zprávy generální plnou mocí i pro pověřené osoby? od Filip Jirsák - je to nutné pro fikci podpisu konkrétní...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 12. 2. 2017 10:30

    Filip Jirsák

    je to nutné pro fikci podpisu konkrétní přihlášené osoby
    Jenže tohle právě v zákoně není. Podle § 18 odst. 1 provádí úkon vůči OVM vlastník datové schránky. Odst. 2 doplňuje to, že pokud jiný zákon vyžaduje podpis, považuje se takové podání datovou schránkou za podepsané. Kdo to „podepsal“ zákon neřeší.