Hlavní navigace

Názor k článku Datovým schránkám je 10 let, jejich provoz přišel na 6 miliard od anonym - Datové schránky garantují doručení úplně stejné, jako doporučený...

  • 2. 7. 2019 12:09

    bez přezdívky

    Datové schránky garantují doručení úplně stejné, jako doporučený dopis zaslaný přes Českou poštu. Samozřejmě pokud někdo nemá povolený příjem datových zpráv od soukromých osob, tak se mu zpráva nedoručí, ovšem ona se ta zpráva ani nedá odeslat do takové datové schránky, takže je zbytečné to rozebírat (v takovém případě se pošle klasicky doporučený dopis poštou).

    Naproti tomu email je úplně k ničemu pro tyto účely, protože třetina končí někde ve spamu nebo v hromadné poště, další třetinu nikdo nečte a i kdyby ano, tak pokud se někomu zasílá např. předžalobní upomínka, tak je téměř 100% jisté, že doručení takového emailu příjemce "zatluče" a odesílatel je tím pádem nahraný.

    A komunikace se zahraniční firmou emailem je v pohodě do doby, dokud se nejedná třeba o reklamaci. Pak ti na ten tvůj slavný email ukáží záda taky, ničeho se nedomůžeš a jediné řešení je jim zaslat doporučenou zásilku poštou, kterou naštěstí akceptují skoro všude v civilizovaném světě.