Hlavní navigace

Názor k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od kozel - On je spíš rozdíl v tom, jestli pracuješ...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 8. 2018 8:22

    kozel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    On je spíš rozdíl v tom, jestli pracuješ na OSS a platí tě obří korporace, která tě odstíní od problémů, které jsou v rozhovoru nebo děláš sám za sebe. Mě to přijde jako dobré varování od člověka, co do toho šel naplno a zjistil, že to není tak jak si představoval. Možná je trochu vyhořelý, ale nepřijde mi špatné rozvíjet takovou diskuzi.

    Každý si totiž představuje, jak bude programovat něco pro komunitu a všechno bude super. Realita je ale spíš o projektovém řízení, obchodním duchu a trochu PR. Jak udělat něco užitečného, jak přesvědčit lidi aby se zapojili do práce, jak to monetizovat, jak tomu vytvořit dobrou pověst, aby si toho lidi všili. Navíc ohledně nadávání v diskuzích má pravdu, stačí se podívat třeba na root k libovolné zprávičce nebo článku o nové verzi libovolného OSS programu. Lidi kteří pro komunitu nikdy nic neudělali neustále nadávají a mají pocit, že jim autoři něco dluží.