Hlavní navigace

Názor k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od jxjl - Osobně se taktéž klaním k názoru, že hlavním...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 8. 2018 15:16

    jxjl (neregistrovaný) 46.13.137.---

    Osobně se taktéž klaním k názoru, že hlavním problémem nette bude, že je prostě již za zenitem. Kdysi jsem se v tom snažil cosi zbastlit, pocity byly nicméně dosti smíšené. Připadalo mi, že nette jednak zcela chybí dokumentace a druhak se snaží poměrně divoce znásilňovat jazyk, nad kterým staví. Pravdou je, že poslední dobou pracuji převážně v bottle/flask, což je zcela jiný svět, ale i tak.

    K tomu, že je to one man show bych asi řekl tolik: pokud má na nějakém projektu být schopno dělat více lidí, musí být nějak rozumně rozdělené do různých samostatných modulů s přesně vymezený API. Mnoho oss aplikací je takto stavěných, takže si každý vývojář baslí svůj modul, co zrovna potřebuje a ve finále je z toho pak obří projekt s bohatou funkcionalitou. Pak i přístup nováčků je takový, že hodilo by se mi to a to ... aha, tady je dokumenace, jak napsat vlastí modul, tak si funkci dodělám a dám k dispozici dalším.