Hlavní navigace

Názor k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od Petr M - On to ostatně tak trochu postavil na hlavu....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2018 9:02

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  On to ostatně tak trochu postavil na hlavu. Pokud se chci něčím živit, ještě před začátkem musím mít jasno, jak z toho vytáhnout prachy. Jestli to bude OSS je v tomhle pohledu vedlejší.

  Další věc, pokud se sám pustím do projektu, budu na to logicky sám. Na psaní, testování i na management kolem. Je potřeba s tím počítat dopředu a promyslet si, jestli to fakt chci nebo ne a předem si rozplánovat čas.

  A v neposlední řadě, nebudu uměle omezovat projekt na 100 zákazníků, pokud je potenciál pro 100 k zákazníků a dokážu to zvládnout (vesnický hospodský by 100k zákazníků nezvládl, SW projekt jo). Takže v našem oboru - anglická dokumentace, anglický fóra,...

  Ale chápu, pokud mu management nevoní, finance ignoruje angličtina je moc namáhavá a ubírá mu energii na jeho zájmy, je to jeho volba rozhodnutí. Já si jenom můžu povzdychnout jako Vincek z Ltranda a Zubejdy: "Bože, do čehos to duši dal"