Hlavní navigace

Názor k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od Kiwi - Desítky tisíc LOC za 14 dní? To ten...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 8. 2018 9:28

    Kiwi (neregistrovaný) 46.13.196.---

    Desítky tisíc LOC za 14 dní? To ten kód musí vypadat! Raději nechci ani vědět. Ono celkově posuzovat "velikost" projektu přes LOC je dost zavádějící. Ale za mých 30 let praxe jsem zase dospěl k závěru, že desítky tisíc LOC vyblitých za pár týdnů se dá bezproblémově seškrtat na desetinu, když se místo klávesnice použije hlava. A taky jsem došel k závěru, že se tomu seškrtání ten čas věnovat opravdu vyplatí. Tedy pokud nejste ten typ vývojáře, který vy..e hromadu sr...k a další údržba už jde mimo něj.

    Jediné, s čím souhlasím, je promyšlenost architektury, API atd. Jenže jsem ještě nepotkal nikoho tak geniálního, který by to dokázal vystřihnout dobře před zahájením psaní kódu a před zkušenostmi z praxe. Někdy je ten radikální řez prostě nezbytný. Ale souhlasím s tím, že když se to mění pomalu s každou (sub)verzí, tak je něco hodně špatně. Ale ono to souvisí s tím, že dnes se razí všelijaké špatně pochopené směry "agilního" vývoje, nedělá se alfa ani beta testování, resp. mám pocit, že některý software je neustále v alfě.