Hlavní navigace

Názor k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od Petr - Je fascinující, že když 100 lidí Davidovi řekne,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2018 11:33

  Petr (neregistrovaný) 141.143.193.---

  Je fascinující, že když 100 lidí Davidovi řekne, že se mýlí, tak on si stále bude říkat to samé. Sebereflexe - naprostá nula. V extrému, kdyby mi řeklo 100 lidí, že jsem i*d*i*o*t, tak asi budu anebo budu genius, kterého nikdo nechápe. V mém případě by to jistě byla ta první možnost.

  Davide, tvrdíš:
  - že si nestěžuješ, ale celý rozhovor s tebou je jedna stížnost za druhou

  - že nemáš prostředky na vývoj projektu, ale v zápětí tvrdíš, že se 15 let se tím výborně žívíš

  - že když ti někdo řekne, že máš rozpory v tvých tvrzeních, odpovíš, že to byl trik

  - že máš školení, ale ve dvou příspěvcích lidi píšou, že jim na školení ani nepřijedeš (naprosto bez omluvy) nebo neodpovídáš na emaily (viz diskus na rootu)

  - že vývoj děláš zadarmo, ale už nepíšeš, že máš (či jsi měl) příjmy z konzultací a školení přímo spojených s tímto vývojem

  atd.

  Ad "Že se tak děje za řevu a dehonestace od plebsu vůbec nic neznamená...": Chlape, ty máš vážně problémy. Pokud považuješ za plebs svoje zákazníky, tak dle mého, tvoje Ego už je tak nabubřelé, že pád na zem a seznámení se s realitou ti rozhodně neuškodí. Možná tě to pak nasměruje k něčemu lepšímu.

  PS: Nette používám, je v něm spousta práce, teda až na tu mizernou dokumentaci. Na druhou stranu musím říct, že na mé drobné cca 4 projekty mohu použít jakýkoliv jiný FW. S klidem mohu říct, že osobně bych na ten FW přímo nepřispěl. Byl jsem však u tebe na cca 3 školeních, tedy "nechal" jsem ti skoro 30kKč. To je myslím slušná částka na podporu vývoje. Většina OS je podobně financovaná, přímé peníze téměř nejsou, jak už psalo X lidí přede mnou, řeší se to nabídnutím podpory, školením, placeným rozšířením, atd. Myslím si, že žiješ, či chceš dál žít, bohémským životem. Mne je to jedno, ale mrkni na to, jak dopadlo plno lidí co žilo tímto způsobem - utápění se v alkoholu, náladovost jak na houpačce, deprese, pohrdání plebsem, zvýšené ego - já jsem B*ů*h a kdo je víc, beze mne vše umře. Pokud by Nette mělo bez tvé podpory umřít, tak umře jen za předpokladu, že to nebyl dobrý FW, pokud je to dobrý FW, převezme to někdo další. Tvýmy slovy: Jednoduché, že?