Hlavní navigace

Názor k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od h4x0r - Možná je moje logika divná, ale očekávám, že...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 8. 2018 14:46

    h4x0r

    Možná je moje logika divná, ale očekávám, že pokud někdo nabízí produkt s cenovkou 0,- a dělá to dobrovolně (nikoliv s pistolí u hlavy), tak potom za to nic neočekává. Pokud za produkt očekává stovku, pak bych čekal, že ho bude prodávat za stovku. Pokud za produkt očekává milion, pak bych čekal, že ho bude nabízet s cenovou milion. Takže ne že by někdo peníze vyloženě odmítal, když někdo přispěje, ale je evidentní, že s platbami za produkt v ceně 0,- nepočítá.

    To je jen Vaše stále opakované nepochopení nabídnout dobrovolně produkt s cenou 0,- a na druhé straně štkát, že za něj nedostáváte zaplaceno. Přitom je to typický příklad špatně zvoleného nástroje (v tomto případě licence).

    Jinak studii udělat mohu. Myslím, že závěr "pokud lidé produkt chtějí a má pro ně cenu, zaplatí za něj, kolik si autor řekne" zvládnu za chvilku a nebudu potřebovat patnáct let na to, abych učinil světoborný objev, že když dám něco zadarmo, budou si to lidi brát zadarmo.