Hlavní navigace

Názor k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od David Grudl - Deset let mi permanentně někdo říká, co jsem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2018 20:06

  David Grudl

  Deset let mi permanentně někdo říká, co jsem udělal špatně a co jsem měl udělat jinak. Za tu dobu pochopíš, že tito lidé nejsou vedeni touhou pomoci, ale touhou játoříkalismu, sebeujištění, že oni jsou chytřejší, je to za „rady“ maskovaná snaha ublížit a povýšit se. Dovedu pochopit, že to tak nevidíš, ale je to jen odlišnou zkušeností.

  Já o ty „rady“ pochopitelně nestojím, protože za nimi není žádná zkušenost, tady není (téměř) žádný úspěšný OS vývojář, co může předat něco hodnotného. Nepotřebuju poslouchat, že jsem hlupák, když na OS dělám víc než jen ve volnu po práci, když si ti stejní zároveň stěžují, že Nette má špatnou dokumentaci (čímž vlastně říkají, že bych na tom měl dělat ještě víc), klidně se popřou v jednom odstavci, stokrát mi tu zopakují, že nikdo nebude platit za OS, já můžu dokola předhazovat linky na úspěšné OS, které jsou takto placeny, takže z toho vlastně plyne jen to, že oni apriori odmítají dávat cokoliv zpět, že jsou držgrešle a dělají z toho můj fail, jiný mi vysvětlují, co vše mám dělat, abych se svých zisků mohl živit Nette a tak dále, další rovnou zesměšňují Nette, dělají ze mě alkoholika, … to fakt nejsou rady :-)

  Jsem rád, že ses podělil o své zkušenosti s vývojem software, alespoň nemám pocit, že se bavím s anonymem. Nenapadlo by mě teď rozrývat, co jsi napsal, udílet ti blahosklonné rady a říkat, že to či ono by udělal jen naivní hlupák. Takto se totiž chová plebs.

  Všimni si, že až na jednu výjimku tu nikdo nenapsal, že je rád, co jsem za deset let pro open source udělal a že třeba má nějakou z těch knihoven rád.

  Kde má OS vývojář v ČR brát motivaci?