Hlavní navigace

Názor k článku David Grudl: Open source je komunismus a nefunguje. Ideální je ho nedělat od storkovo - Klasický případ one-man-show postavené na high-and-mighty mindsetu. Dnes...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 8. 2018 17:57

    storkovo (neregistrovaný) 92.43.59.---

    Klasický případ one-man-show postavené na high-and-mighty mindsetu. Dnes už je zbytečné plakat že se "nikdo nechce zapojit", když je (nebo možná "jen" bylo) v Nette zvykem vydávat cizí kód za svůj, trefovat se arogancí do lidí kteří chtějí pomoci, a naopak nebyla vůle vytvořit core tým + "připustit" spolurozhodování + převést copyright na právnický subjekt... Není divu, že to jednoho vypálí - zvlášť když si daný jedinec myslí, že se jeho věhlas bude sám od sebe monetizovat.

    Celý článek jsem musel číst s heslem "z hloupých rozhodnutí/zvyků jsou ještě hloupější závěry" před očima, protože coby stará páka v jiném opensource php mvc projektu (také původně one-man-show, ale od prvních stable verzí vedeném jako komunitní/týmové dítě) mám na opensource úplně opačný názor. Oslavili jsme 12. narozeniny, každoročně pořádáme konferenci (pokaždé jinde ve světě), několikrát do roka workshopy vedené někým z core týmu, a nic z tohop není na dluh. Pochopitelně, ani jeden z core vývojářů (natož ostatní přispěvovatelé) není finančně podporovaný.

    Po oznámení že se zvažuje změna Nette licence na komerční se ten malý kačák (ani se mi nechce říkat rybníček) ve kterém se projekt Nette chytil (ale na břeh už vyjma ApiGenu nepřelezl a teď už má smůlu) ještě zmenší. Nu což, olupte.