Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Deset NEJvhodnějších set-top boxů pro příjem nového vysílacího standardu DVB-T2 od krakonoš - Nejsem náročný, DVB-T mi dokonale vyhovuje, takže rozhodně...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 10. 2018 10:50

  krakonoš (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nejsem náročný, DVB-T mi dokonale vyhovuje, takže rozhodně nestojím o něco ,,všeumícího" postačí mi prostý dekodér, do kterého strčím anténní konektor a spojovací kabel k TV. Jenže zatím nevím, jestli něco takového, ale dlouhodobě spolehlivého, existuje. A obávom se, že nebude lehké něco takového najít.

 • 8. 10. 2018 12:01

  Pamětník

  Spíš než dekodér bych použil tradiční termín set top box (STB) s tunerem pro DVB-T2. Pozor, ještě jsou v prodeji STB, které neumí "novou" normu HEVC!

  Nová krabička k televizoru potom v této požadované kategorii by měla slušně vypadat a nejdůležitější asi bude reakce na DO. Nejen ještě funkční vzdálenost, přesnost míření DO a rychlost přepínání pozic, ale v některých případech i dostatečná kvalita HD obrazu na displeji televizoru. Moc svítící kontrolky se dají jednoduše zatlumit vhodným přelepením.

  Dlouhodobá spolehlivost ještě nemohla být prakticky vyzkoušená, známá značka by to mohla pojistit. Ale, v závislosti na velikosti STB (chlazení), zda má interní, nebo externí zdroj, se dá očekávat tradiční selhání elytů ve zdroji, což se dá celkem snadno diagnostikovat i opravit.