Hlavní navigace

Názor k článku Deset NEJvhodnějších televizorů pro příjem nového digitálního vysílání DVB-T2 od Pamětník - Pokud připustíme, že se octl web DigiZone na...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2018 8:12

    Pamětník

    Pokud připustíme, že se octl web DigiZone na Lupě nedobrovolně, je téma televize a DVB-T nosné téma DZ. Pozemně stále přijímá TV polovina tuzemských diváků, i když třeba až na druhém, třetím, přijímači v domácnosti. Osobně neznám nikoho, kdo by používal TV s tunerem pro DVB-T jen jako monitor k jiné, netelevizní technologii. Já naopak používám k NB monitor s tunerem pro DVB-T. Podle mnoha komentářů, je údajně plno konzumentů obrazových programů spokojena s jejich sledováním na displeji mobilu, tabletu, nebo NB, či monitoru PC.

    Relativně neatraktivní programy všech typů tuzemských TV stanic nevybočují z vysílacích schemat jiných evropských stanic. Pokud si přiznáme, že tuzemský divák je zvyklý na dabing, který ho nenutí namáhat zrak při čtení titulků, nebo se snažit pochopit originální cizí jazyk, stav, popsaný P2010, bude asi ještě dlouho normální. Řešit situaci zrušením ČT by také nebylo v současnosti standardem. Bohužel, značná část TV diváků se spokojí s pasívní zábavou, třeba sledováním nekonečných seriálů z "reálného" života, všech možných odnoží kriminálek a detektivek. Stačí jim po práci, vydatné večeři, si sednout do křesla (ulehnout na gauč) a nechat se bavit do usnutí. Ten, kdo je náročnější, maximálně proklikává desítky tuzemských stanic, zda tam momentálně není něco zajímavého, nebo jiného, než reklama.

    Tak proč to závěrečné "Naštěstí"?