Hlavní navigace

Názor k článku Deset NEJvhodnějších televizorů pro příjem nového digitálního vysílání DVB-T2 od Pamětník - P2010, asi oba nežijeme v jednom státě? Bez...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2018 12:20

    Pamětník

    P2010, asi oba nežijeme v jednom státě? Bez ohledu na trendy, stále je DVB-T jedna z komunikačních cest mezi státem a občanem. Ať se to někomu líbí, nebo ne. Stát/politici si netroufnou spoléhat se na šíření informací, ale i toho ostatního podle stále platné pravdy o "chlebu a hrách", jen pomocí interaktivní služby mobilního internetového připojení.

    Je sice hezké, že se vám nelíbí poplatky pro ČT, ale má to jednoduché, i když drahé, řešení. Pro sledování internetu si pořiďte skutečný monitor bez TV tuneru a poplatkům se vyhnete.

    Veřejnoprávní ČT, ale hlavně komerční TV, jsou závislé na sledovanosti a ta se nedá udržet zrušením dabingu. Není vinou samotné technologie DVB-T, že nejsou využívány všechny její možnosti. Ale další zvukový kanál i titulky něco stojí a vysilatelé nemají potřebu nabízet všechno, třeba i pro malé procento diváků. A, zase by to mohli vyřešit politici, zadat to jako povinnost pro udělení vysílací licence. Realita je nakonec tvořena za peníze a těch bude od diváků vždycky málo.