Hlavní navigace

Názor k článku Deset obrazových technologií, které mohou změnit zážitek z televizního vysílání od Michal Kubeček - Nejvíc mne překvapilo, že se prakticky všichni výrobci...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 29. 9. 2017 17:51

    Michal Kubeček

    Nejvíc mne překvapilo, že se prakticky všichni výrobci rozhodli 3D odstřelit zrovna v době, kdy už víceméně padla výtka ohledně nedostatku obsahu. Takže teď jsme v situaci, kdy v některých žánrech prakticky všechna mainstreamová produkce vychází (i) na 3D BD, combo 3D + 2D stojí u nového filmu o stovku víc než samotné 2D, u starších často ani to, ale na nových televizích si je nepřehrajete, pokud se na to při výběru vysloveně nezaměříte (což ale znamená udělat kompromisy jinde).

    Já jsem třeba ještě v roce 2015 předpokládal, že moje další televize bude mít 3D tak nějak automaticky, protože kromě malých a low-end modelů ho měly všechny. O rok později ale najednou bylo všechno jinak, takže těch pár 3D BD, která doma z různých důvodů mám, už si nejspíš nepřehraju nikdy (ne že by mi to zase až tak moc vadilo, snad až na Gravitaci a nějaké dokumenty).