Hlavní navigace

Názor k článku Dětství hackera? Hlavně to přežít od ldx - Myslim, ze na to nejdes z toho spravneho...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 7. 2006 21:22

  ldx (neregistrovaný)
  Myslim, ze na to nejdes z toho spravneho konce. Z toho co pises citim, ze chces byt nekam zarazen (nekam patrit, kdyz to nejde teda jinak, tak mezi psychopaty) - protoze prave pocit sounalezitosti s nejakou skupinou lidi odstranuje uzkost resp. az existencialni uzkost.

  Nehlede na to, ze pocit uzkosti a nezakotvenosti je typicky pro "generaci X", takze tvuj pripad je vlastne generalizovanym projevem toho, co urcitym zpusobem spojuje tuhle X-rozplizlou generaci. Její zrod se datuje nekam k pocatku 70.let (mj. jako dusledek deziluze spjate s koncem posledni "koherentni" generace - rokenrolu a kvetinovych deti 60.let).

  Reseni je (z vlastni zkusenosti) v uplné zmene pohledu na vec! Nazval bych to osobní zmenou paradigmatu. Zaprve s porozumením je potreba zacít od sebe. Kdyz nerozumím sobe, nebudu rozumet ani ostatním. Otázka proc nezapadám do kolektivu mírí úplne mimo a je az pitome konformní. Takovou praktickou otázku si muzu uspesne klást az jako poslední v rade(!). Prvni otazka by mela dávat univerzálni odpoved a mela by znít asi takto: Kdo jsem a co od sveta ocekávám?, dalsí takto: Kdo jsou ostatní a co od sveta (tudíz i ode mne) ocekávají? a návazne Co svet (ostatní) ocekávají ode mne?, nebo Jaký je smysl mé existence na tomto svete?

  Jestli se nebojís filozofovat, tak si zkus, Bleku, odpovedet na tyhle otázky a ver mi, uvidís to vsechno v trochu jiných barvách...

  ---
  Alternativne pro pokracovani diskuze: ldx at jabber cz