Hlavní navigace

Názor k článku Digitální rozhlas DAB a DAB+ už si naladíte i na Ostravsku od anonym - Já uvedu jiný příklad. Když zde začalo vysílat...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 9. 2011 14:07

  bez přezdívky
  Já uvedu jiný příklad. Když zde začalo vysílat Lobau a 12 německých programů běželo jak z praku po celém městě na kus drátu, osobně jsem obešel zcela všechny obchodníky s domácí elektronikou ve městě a sháněl STB DVB-T. V celém městě jsem nalezl 3 slovy TŘI přijímače STB DVB-T ! Abych mohl Němce sledovat musel jsem si ho nechat poslat poštou z Prahy. Když zahájil na Ještědu vysílaní český Mux 1 byly najednou všechny obchody narvané STB DVB-T až po střechu s výběrem o desítkách modelů v hodnotách od 500Kč do 5000Kč. Takže o co jde ? Jen o to, co v tom bude. Němci asi nebyli pro obchodníky lukrativní. ČT asi už ano.

  GAMA rádio není neznámé rádio. Od prvního dne jeho vysílání je známé a chválené. Je to jedno z mála rockových rádií a je to jedno z nejlepších rockových rádií. Když začali každý den věnovali jinému stylu rocku. Jeden den jen Blues, druhý den jen Art Rocku, další den jen českým kapelám... Hráli neuvěřitelnou soustu méně známých a v rádiích zcela neslýchaných věcí. Okamžitě si získali ohromný kredit.

  Já jsem říkal, že pokud v DAB/DAB+ budou vysílat 2, slovy DVĚ pro mne zajímavé stanice. Poběžím si přijímač okamžitě koupit. Tato podmínka byla splněna stanicí WAVE a stanicí LEONARDO. Nyní s příchodem GAMA RADIA jsou tam stanice, pro mne zajímavé již 3.

  Otázkou je poněkud stanice ČRo REGION. To myslím nemusí být v Brně a Ostravě přijímáno nejlépe. Tedy zase v tom bude viděn nějaký pagocentrismus. Díval jsem se, kde je chyba. Ta je zřejmě na straně ČRo, které to omlouvá jakými si blíže nespecifikovanými technickými problémy. Je otázkou zda by nebylo lépe stanici REGION vyměnit třeba za stanici RADIOŽURNÁL, která by byla v Brně a Ostravě přijatelnější ? Na druhou stranu, je tam již stanice ČESKO. A tím pádem je tam RŽ, dosti zbytečný. Na druhou stranu, já jsem zde vyjádřil myšlenku, že právě k tomu to by šlo DAB/DAB+ využít. Tedy pustit v těch městech všechny REGIONÁLKY. Občas mám potřebu si poslechnout co si z ČRo OSTRAVA a ČRo OLOMOUC a v této cvíli to jde jenom NETEM a nijak jinak. Takže se domnívám, že ČRo BRNO, či ČRo OSTRAVA by byly v Praze přínosem apod. Tedy pustit po DAB/DAB+ všechny všude, kde bude vysílání DAB/DAB+.