Hlavní navigace

Názor k článku Digitální rozhlas DAB a DAB+ už si naladíte i na Ostravsku od anonym - Jak píšu, to, že si pár "technofilů" koupí...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 5. 9. 2011 16:28

    bez přezdívky
    Jak píšu, to, že si pár "technofilů" koupí přijímače schopné toto přijímat je hezká věc, ale pro vysílatele dost nezajímavá! Pokud by tomu bylo jinak, tak by asi o vysílání fy Teleko byl toršku jiný zájem a před firmou by byl zástup potencionálních vysílatelů o umístění do jejich DAB-MPX! Ale to se jaksi nekoná! Je to asi to samé, jaks možností příjmu vysílání v MPEG4/AVC-H.264 na ostravsku z Polska. Spousta lidí signám může mít (nebo už má) v STA/ITA a stejně zájem nemají! Mají STB pouze pro MPEG2 a nevidí důvod jej obměnit. A tak to bude i s DAB. Pokud lidem budou fungovat jejich FM přijímače, budou na nějaké výměny "kašlat". Každý raději řekne, že mu nabídka na FM stačí. Kolik lidí si kdysi pořídilo příjem v pásmu CCIR, když byli schopni na venkovní anténu přijímat v místě bydliště (třeba celé Jižní město v OV) v tomto pásmu AT vysílání? Zase jen "technofilové", běžný posluchač měl pásmo OIRT (nebo naše "skvělé dvounormové" FM přijímače z Tesly Bratislava), na kterých stejně v CCIR do roku 1987 nic nehrálo, protože byly necitlivé a venkovní anténu chtěl instalovat asi jen málokdo. A s tímto dnešním spusštením je to to samé! Pár lidí zde na DZ je nadšeno, ale běžný posluchač? Ten o ničem takovém nemá ani tušení! A bohužel pro management rozhlasových stanic je onen běžný posluchač rozhodující faktor!

    Zanechte všichni bláhového snění a stůjte nohama na pevné zemi!
    O STB pro DVB-T zpočátku taky nebyl valný zájem, když lidé zjistili, že v tehdejším MPX-A nevysílá Prima. ČT24 a ČT4 zase takový "tahák" nebyl! Lidi zajímala hlavně Nova a Prima. Ta první, protože byla nejsledovanější a ta druhá proto, že v analogu na K48 nebyl mnohdy příjem díky chybám v původním AS z roku 1998 na Hošťálkovicích žádná "sláva"!