Hlavní navigace

Názor k článku Digitální rozhlas DAB a DAB+ už si naladíte i na Ostravsku od anonym - Rozhodně se nepovažuji za nějakého technofila, tedy relativně...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 9. 2011 16:57

  bez přezdívky
  Rozhodně se nepovažuji za nějakého technofila, tedy relativně mám techniku u zadku... Přesto jsem si kvalitní receiver s normou CCIR a anténou Yagi pořídil z toho prostého důvodu, že se Hvězda poslouchat nedala a tak jsem místo ní poslouchal Bavorsko 3 a Rakousku 3 a byl jsem velice spokojen A jak dnes vidím z diskuzí, tak to dělal, kde kdo. Což ostatně před tím zase bylo vidět z těch antén na střechách.

  Co se týče DVB-T v Polsku. Jen čekám na Jelení horu. Jak najede Jelení hora budu kupovat nový zobrazovač s tunerem schopným přijímat MPEG4 a starý CRT zobrazovač i STB DVB-T pro MPEG2 poletí do popelnice.

  Co se týče DAB/DAB+ už dnes z něj pravidelně poslouchám Launge FM a Absolut rádio. A do konce tohoto roku jeho atraktivita / rozuměj zajímavé stanice / zcela předčí a vytlačí FM.

  Nebude srovnatelné s DVB-S a nebude srovnatelné s PC. Ale FM pokoří za chvilku a DVB-T lze považovat pouze za omyl. I když v této chvíli zastává jakousi náhražku právě DAB/DAB+. Ovšem, to jen z toho důvodu, že televizní stanice stále blokují III.pásmo a zatím nebyly rozdány muxy pro III.pásmo. Pokud bude ČRo celoplošně v III. pásmu v DAB/DAB+. Předpokládám, že bude v DVB-T, jako pouze překážející zbytečnost, která tam nemá, co dělat a jen blokuje bitráte tv stanicím, vypnut.