Hlavní navigace

Názor k článku Diskuse na Novinkách – prázdné, sterilní a ve znamení marketingu od rednex - Odhaduji jako hlavní důvod bod číslo 3). Mnoho...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 18. 3. 2009 15:57

    rednex (neregistrovaný) ---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz
    Odhaduji jako hlavní důvod bod číslo 3). Mnoho lidí, včetně mě, již narazilo na hrozbu právního postihu a podobné tlaky, pokud okamžitě neodstraní z nějaké diskuse nebo článku někomu nepohodlné názory nebo informace. A to i v případě zcela zapadlých diskuzí s desítkami čtenářů na celkem banální témata. V případě novinek muselo jít o tlaky mnohem většího kalibru.
    Pokud by šlo o uváděnou kvalitu diskuse, nebyl by problém udělat diskuse dvě: "kvalitní" pro registrované čtenáře, a "veřejnou" pro ten anonymní zbytek, který zrovna nemá zájem ověřovat, jak dbá náš soudní systém na svobodu slova.
    A nakonec můj osobní pohled: na novinky jsem chodil kvůli diskusím. Článek jsem letmo prolétl, většinou jen základní fakta, bezcenou novinářskou omáčku vynechal a šel do diskuse, kde se dalo vyfiltrovat občas něco zajímavého, jindy aspoň nějaká vtipná hlášku stylu "své srdce vylil tak upřímně, že by ho někdo začal nějak trestně stíhat".