Hlavní navigace

Názor k článku Dnes dopoledne rozšířil Český rozhlas své DAB+ vysílání do Brna, Plzně a Ostravy od TomMichal - On i český DAB zní solidně :-) Je zajímavé...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 12. 2017 8:09

    TomMichal

    On i český DAB zní solidně :-)
    Je zajímavé , že vždy s nástupem nové technologie se objeví názory , že starší technologie byla lepší atd. Podobně tomu bylo např. i s nástupem terestrické digitální TV (DVBT) . Nyní už podobné názory na digitální TV vzhledem k masovému rozšíření nikoho nepřesvědčí. (Kdo by se dnes chtěl dívat například na "duchy" v obraze atd. Podobně je to s příjmem FM, kdy vícenásobné odrazy způsobují v oblastech , kde není ideální příjem zkreslení atd.)
    Na satelitech je digitální technologie, jak na TV, tak na rádiích již řadu let a nikdo si již nedovede představit, že by se mělo vysílat Analogově. Stejně tak je to při příjmu internetových rozhlasových stanic. Píši především pro případné nové zájemce o DAB, podle mého názoru je DAB moderní technologie, kde výhody jednoznačně převažují nad nevýhodami. DAB se v Evropě i ve světě jednoznačně prosazuje a v některých zemích již bylo zahájeno i postupné vypínání FM stanic.