Hlavní navigace

Názor k článku Do Skype vstupují investoři, jeden má vazby na původní majitele od anonym - Ptáte se: Pokud máte volání zdarma, tak z...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 9. 2009 10:50

  anonymní ---.xtel.cz

  Ptáte se: Pokud máte volání zdarma, tak z čeho budete platit vývoj, hardware, propagaci atd.? Když máte investora, který to vše platí, tak to bude fungovat…
  Cituji článek: O poznání zajímavější jsou údaje o placené službě Skype Out. Minuty provolané přes SkypeOut vzrostly z 2,2 na 2,6 miliard minut. To zajistilo růst výnosů ročně o 44 procent na 551 milionů dolarů s marží 20 procent. Zisk za minulý rok tedy činil okolo 110 milionů dolarů a podle výkonného ředitele eBay je v současnosti Skype ekonomicky soběstačná firma.
  Mně se nezdá, že by firma, která za rok vydělá 110 mil.US$ čistého měla problémy s placením vývoje. Je na svobodném rozhodnutí firmy, jaké služby bude poskytovat zdarma a za co si nechá platit. Je to stejné, jako kdybyste volal po tom, ať Seznam nebo Google zpoplatní emailové služby, které také nabízí „zdarma“. Zisk se počítá za celou firmu.

  Cituji vás: VoIP má výhodu, že díky SIP protokolu, můžete měnit telefonního operátora, ale nemusíte investovat znovu do dalšího zařízení.
  Opět opakuji, Skype není jen na volání, ale je to komunikační nástroj (hovor, video, chat, soubory, sms….), který si neklade za cíl nahradit pevnou linku! Krom toho je Skype není primárně svázán s nějakým Skype zařízením (telefonem), ale je k dispozici na téměř všech možných platformách (Windows, Linux, Mac OS X, Windows Mobil, iPhone, bude pro Nokie, BlackBerry, je pro embedded zařízení, a další). Nejste omezen zařízením, stačí vám je vaše Skype jméno a heslo :o) To se mi zdá jako dostatečná možnost volby.

  Zdraví Petr S.
  www.SkypeHardware.cz