Hlavní navigace

Názor k článku Do Skype vstupují investoři, jeden má vazby na původní majitele od MíraS - Ono, pokud by fungovalo v sítích kde se...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 3. 9. 2009 13:38

    MíraS (neregistrovaný) ---.proficredit.cz
    Ono, pokud by fungovalo v sítích kde se vyznáte (tedy SIP) ENUM tak jak bylo kdysi představováno, a to jest umožnění koncovým zařízením přímé propojení, tak by se dosáhlo podobného P2P asistovaného spojení, zvláště pokud by SIP protokol umožňoval pomoci kamarádům za NATem a jiná SIP zařízení by mohla pracovat v režimu "node" (tedy u SIPu by to byla možná "distribuovaná SIP proxy"). Potom by asi bylo těžké odůvodňovat nějaké měsíční paušály, či nějaké minutové platby, neboť by jste nekryl ani náklady na tuto asistenci při sestavení spojení, jediné co by bylo nutno hradit jsou poplatky za ENUM (no o jejich cenách v české kotlině raději nemluvit, to je opravdu placení za NIC). To málo co skype pro nody a supernody udělá si zaplatí vkládanou reklamou u sw.klientů.
    Takže pokud se našel investor, který je ochoten Skype koupit, tak ten střízlivě uvažující pojme příjem z reklamy a zisky ze služeb okolo skypeout a to jest jeho pozice na trhu, dále je potřeba zažehnat soudní spory s vlastníky licencí na nosnou vrstvu, a bude to zase "oslíku otřes se", jen ta hromádka nebude taková jak si někteří mysleli.