Hlavní navigace

Názor k článku Dobrá zpráva pro UPC: Kabelová televize zpomalila pokles počtu klientů od Fox M. - K freeSATu žene lidi spolehlivost příjmu (narozdíl od...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 2. 2015 9:24

  Fox M.

  K freeSATu žene lidi spolehlivost příjmu (narozdíl od DIGI nebo někdy UPC), pronájem HD boxu za standardní cenu (narozdíl od Skylinku nebo DIGI nebo UPC), levná cena (narozdíl od Skylinku nebo UPC), normální obraz (narozdíl od DIGI), relativně stabilní cena (narozdíl od UPC).

  Největším problémem freeSATu jsou chybějící standardní kanály (Telka, Smíchov, Šlágr, Relax, Rebel, Retro, Wau, Kino Svět, Regionálnítelevize, atd.) a chybějící HD kanály (ČT Sport HD, ČT2 HD, Prima HD, Prima Cool HD, Nova Cinema HD, STV HD, Markíza HD, JOJ HD, atd.). Pokud by toto doplnili, tak by jim počet přibýval ještě rychleji a zákazníci ubývali ještě méně.

  Co se týče toho zdražení po 12 měsících, tak je obvykle jen okolo 35 Kč. Takže místo 299 Kč/měs. po nich chtějí 335 Kč/měs. To je velký rozdíl oproti UPC, kde jim to skáče stále výše a výše a za chvíli je to 650 Kč/měs. za obdobný balíček, ale s SD boxem.

  Třeba když má někdo Skylink na 2TV, na jedné si platí MULTI za 318 Kč/měs., na druhé si platí SerPo za 42 Kč/měs. To je celkem 360 Kč/měs. Když přejde na freeSAT, tak má obdobný balíček jako u Skylinku (kromě pár základních kanálů a HD) a má to za 199 Kč/měs. a běží mu to na obou televizích. Pro lidi, co se na Šlágr nekoukají a HD je nezajímá (to je přes 90% lidí!), tak po freeSATu skočej. Nebo ti co mají UPC a platí 650 Kč/měs. Nebo ti co mají DIGI sice jen za 260 Kč/měs, ale stále jim to vypadádá. Tak si vezmou od freeSATu 2 boxy za 299 Kč/měs. Zdražení o 40 Kč, spolehlivost maximální a zlepšení obrazu.