Hlavní navigace

Domažlická digikampaň pravděpodobně od dubna

Připravovaná informační kampaň k přechodu na digitální vysílání začne na Domažlicku nejspíš v dubnu. Zdeněk Duspiva, šéfkoordinátor české digitalizace, tak vidí jako reálně splnitelnou podmínku pro tříměsíční předstih zahájení informační kampaně před vypnutím analogového vysílání, kterou stanovila vládní koncepce digitalizace. Konečné datum vypnutí analogu je v tomto regionu věcí dohody zainteresovaných subjektů a absence info kampaně by tak neměla být překážkou možnosti vypnout analog například již na konci června, řekl Duspiva pro server Česká média.

TVCON 2018 tip Dvořák

Příští týden uzavře Ministerstvo informatiky konečnou smlouvu s firmou Liberal Consulting, která zvítězila ve výběrovém řízení na realizaci kampaně. Kampani se budeme intenzivně věnovat, abychom pomohli k větší provázanosti s dalšími projekty a aktivitami, které by v konečném důsledku pomohly obyvatelům dotčené oblasti řešit přechod na digitální vysílání co nejjednodušeji, sdělil Českým médiím Zdeněk Duspiva a dodal: Pro další období jsou na toto téma naplánovány pravidelné společné porady. Určité zpoždění, způsobené výběrem dodavatelských firem v souladu s platnými zákony a především spory kolem nových licencí včetně zrušení původní celostátní kampaně, by se tak mělo podařit napravit a obyvatelé Domažlicka by tak měli získat další nezbytné informace.

Sledujeme také poměrně slušný zájem obyvatel o expozici na domažlické radnici, která je dispozičně dobře umístěna. Na základě dotazníkové akce bychom také měli mít brzy i první výsledky zkoumání názorů obyvatel do regionu, které bychom využili pro další kroky v kampani. V polovině dubna se pak zúčastníme naplánovaného setkání s více než 30 starosty z celého regionu v Horšovském Týnu, uvedl Duspiva pro Česká média.

Našli jste v článku chybu?