Hlavní navigace

Názor k článku Domažlická digitální revoluce trošku pokulhává od MUF - Zajímalo by mě, proč pan Rácz tak tendenčně...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 6. 2007 12:11

  MUF (neregistrovaný)
  Zajímalo by mě, proč pan Rácz tak tendenčně brojí za digitalizaci. Že by v tom byl nějak zainteresován (prodejna se set top boxy, či něco podobnýho?)

  DVB-T je paskvil, samozřejmě, že je lepší digitální satelit. Proč?
  1) Cena. Ano, DVB-S je dražší. Nicméně dá se sehnat komplet za 6 tisíc pro příjem Czech Linku a volných programů z Astry 19,2 a 23,5. Investicí 1500 získá člověk doslova nic navíc. Jen to, co měl dřív bez investice, plus bonusy sporné kvality jako je TOP TV a TV Noe.
  2) Kvalita. DVB-S je výrazně kvalitnější. DVB-T je snad vedle IP TV nejhorší paskvil. Někam na chatu na 37 cm CRT televizi budiž, ale vidět DVB-T na 42" LCD... výsměch.
  3) Počet programů. Z digitálního satelitu člověk získá to samé jako z DVB-T, včetně pro DVB-T kultovních sraček jako TV Noe a TOP TV, navíc má možnost přijímat zcela zdarma desítky mezinárodních programů jako VIVA, Eurosport, CNN, BBC a další. Takže argument ceny je zcela lichý, protože za 1500 získá zákazník navíc 0, za 6000 až 200 programů.
  4) DVB-T neobsahuje koncept pay TV. U digitálního satelitu je možné přiobjhednat programy jako HBO, a další. Případně celou nabídku UPC nebo Digitv.