Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Domažlická digitální revoluce trošku pokulhává od Radek Donát - Nic ve zlem, a nechci Vas prilis tahat...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 6. 2007 21:59

  Radek Donát (neregistrovaný)
  Nic ve zlem, a nechci Vas prilis tahat za slovo, ale i obrazky verejne zobrazitelne na internetu jsou po pravni strance dusevnim vlastnictvim autora stranek, bez jehoz svoleni byste je nemel pouzit a pro komercni ucely uz vubec ne. Treba to, ze nekde volne lezi penezenka nebo taska ani nahodou neznamena, ze si ji muzete vzit. Nekomu patri a svevolne si ji privlastnit je z pravniho hlediska trestny cin (nebo prestupek, podle vyse prisvojene castky). Podobne je to i s textovym obsahem webovych stranek, ktere lze zcizit pochopitelne velmi snadno. Sam jsem se setkal snad s deseti sibaly na ruznych shopech (jen nahodou, zrejme jich ale bude vic), kteri si bez optani vypujcili nas "Slovnicek pojmu", a dokonce vcetne ne uplne presnych formulaci, kterych jsem si vedom, jen porad nejak nenachazim cas to opravit ;-). Na jednu stranu se bavim, na stranu druhou se neprestavam divit jak jsou lide neuveritelne drzi a lini vytvorit neco vlastniho. Dusevni prace je take prace, takze si prosim nekradme vzajemne obsahy stranek, prestoze to fyzicky lze. Ostatne, casto nejde o nic jineho nez o pouhou lidskou slusnost se autora zeptat.
 • 8. 6. 2007 21:47

  Petr07 (neregistrovaný)
  Vím, že každý dokáže kritizovat. Češi to maji asi jaksi v krvi.
  Netuším jak je to s autorskými právy u obrázků (JPEG, GIF, atd.). Na webu ČT je obr ve formátu GIF. Ale to je jedno.
  Moc se mi líbyly články o běžných uživatelích/zákaznících prodejců. Informační přínos byl značný. V tomto případě bych, ale článek ještě směřoval k třeba informacím o tom jaké druhy (dvoutunerové, s HDD, obyčejné, s modulátorem, atd.) STB se prodávají nejvíce, co zajímá zákazníky ohledně problematiky STB, prostě informace které nelze logicky odvodit a zná je jen prodejce.
  Nějaký článek či aktualitu bych určitě mohl redakci zaslat, ale zatím jsem nenašel vhodné téma. Třeba se povede.
 • 8. 6. 2007 21:05

  David Rácz / digitálníChodsko (neregistrovaný)
  Napsal jsem Petře momentální realitu na Chodsku. Jsem obchodník a to, že se občas podělím se čtenáři, dělá málokdo. Můžeš zde taky něco napsat k tématu digitalizace, negativně reagovat dokáže totiž každý. A to, že jsem zkopíroval obrázek zapojení z netu nikomu nemůže vadit, obrázek ve formátu JPEG je možný legálně stahovat odkudkoliv.
 • 8. 6. 2007 20:51

  Petr07 (neregistrovaný)
  No, podle nadpisu jsem od článku čekal více, škoda. Po přečtení jsem zjistil jaké to mají těžké obchodníci speciálně prodejci STB(kdo to ale dnes má jednoduché?) a že vlastně lidé čekají s nákupem STB až do termínu vypnutí analogu, což se z velkou pravděpodobností nechá předpokládat a všichni to víme. A ještě si stěžuje, že radaktoři uvádějí internetové nízké ceny.
  Ale když jsem tak projel stránky Mr. Rácz zjistil jsem na první pohled, že např. obrázek se zapojením STB a TV je zkopírován ze stránek České Televize, dál jsem nezkoumal.

  Článek o ničem.