Hlavní navigace

Názor k článku Domažlické digitální turbulence po 31. říjnu 2008 od Pamětník - Je pozoruhodné, jak někteří zdejší diskutéři, ve snaze...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 11. 2008 19:30

    Pamětník
    Je pozoruhodné, jak někteří zdejší diskutéři, ve snaze nekriticky prosazovat jeden typ platformy DVB, se uchylují k tak primitívnímu hodnocení toho ostatního. Proč třeba nazývat DVB-T "šaškárnou"? Je to znevažování jednoho druhu technologie, který přirozenou cestou nahrazuje letité analogové vysílání. Je to opovrhování výrobci, kteří STB masově vyrábějí. Je to ignorance snahy techniků a politiků vypořádat se s nelehkým úkolem přechodu. Je to primitivní snaha o to, jak zmást neznalé a naprosté laiky. Případná odbornost takového diskutujícího potom v mých očích klesá na úroveň bulváru. Opravdu jsem z takových příspěvků smutný.
    Na druhé straně obhajoba jednoduchosti rozšiřování satelitního příjmu cestou preventivní instalace QUAD LNB zavání ojedinělým alibismem. Naprostá většina parabol v našem okolí má namontován jen SINGLE, vzácně TWIN a QUAD LNB konvertor zcela vyjímečně. Údajná prozíravost jediného pana Dana Rozsívala při tak masových montážích je zcela bezvýznamné opatření. Přitom nákladnost i technická složitost záměny LNB je při rozšiřování sestavy tou nejjednodušší operací. To i dodatečná montáž dalších koaxů je často složitější, např. při nutnosti dostat jejich druhý konec na to správné místo. O cenách samotných přijímačů a o složitosti vyřešení nutnosti společného použití přístupových karet na více místech není ani nutné diskutovat.